کلاس مذاکره محمدرضا شعبانعلی در دانشگاه شریف (مکتب خونه)

چند وقت پیش، یکی از دوستانم گفت که محمدرضا جان این ترم در دانشگاه شریف کلاس مذاکره دارد.

کلی با خودم کلنجار رفتم که چرا نمی‌توانم بروم و چرا دانشجوی شریف نیستم و چرا از دو سال پیش دیگر کنکور ام بی ای ندادم – حالا انگار اگر می‌دادم حتما شریف قبول می‌شدم! ..

اما دوستم گفت که قرار است این کلاس‌های محمدرضا را فیلم برداری کنند و با کمی تاخیر روی سایت مکتب‌خونه بگذارند… خبر خوشحال کننده ای بود برایم.

اما با وجود اینکه از شروع آپلود کلاس ها خبر دار شدم، تا حالا آنها را ندیده بودم. احتمالا همان استدلال همیشگی به سراغم آمده بود: حالا که فرصت هست… بعدا در موقعیتی بهتر میبینمشان…

خلاصه گذشت و گذشت، تا اینکه به اتفاق – و به خاطر شیطنت دوستمان نگار زیر پست گردهمایی سال بعد متمم – محمدرضا اسم کانال تلگرامی این کلاس را گفت (اسم کانال Sharifnegotiation هست).

با خودم فکر کردم که طبیعتا اگر محمدرضا می‌خواست یا ترجیحش این بود که کسی جوین نشود، آنرا اعلام نمی‌کرد.

در کانال جوین شدم.

برنامه کلاسی بود. صحبت‌های تکمیلی کلاس. فیلم‌ها و مقاله‌های پیشنهادی. کتاب‌های مرتبط. و کلی اطلاعات تکمیلی دیگه.

نمی‌دانم چرا با دیدن کانال جو گیر شدم! و دیشب و الان، اولین جلسه را در مکتب خونه دیدم.

حس فوق العاده ای بود.

برای من، شبیه سازی نشستن سر کلاس‌ را داشت و از این اتفاق خیلی حالم خوب شد.

تمام جملات بالا را نوشتم، تا هم از احساس فوق العاده‌ام بگویم (و از محمدرضا جان تشکر کنم)، و هم اینکه بگویم اگر به حوزه مذاکره علاقه دارید، کلاس‌های محمدرضا را در سایت مکتب خونه از دست ندید.

با بودن کانال تلگرامی و همزمان، برگزاری کلاس‌های محمدرضا در هر هفته، «حسّ بودن در یک فرآیندِ در حال انجام»، به آدم دست می‌دهد – که احساس فوق العاده‌ای است. چیزی شبیه مقایسه‌ی لذت دیدن یک برنامه بصورت زنده، و دیدن بازپخش همان برنامه.

پی‌نوشت (برای دانشجویان شریفی – که شاید گذرشان به اینجا بیوفتد). آنطور که محمدرضا جان گفت، فکر می‌کنم در هر جلسه چیزی حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر سر کلاس‌ها حضور دارند. نمی‌دانم. ولی یک جوری شدم وقتی درباره نمره صحبت به میان آمد. بچه‌ها. واقعا هنوز دغدغه‌ی نمره هست؟… صراحتم را ببخشید. اما کاش کمی زودتر از این بچه‌بازی ها دربیاییم و بعضی فرصت‌ها را – که شاید خیلی ها آرزوی آن را دارند – زودتر از اینکه وقت تمام شود، دریابیم. (این را واقعا برای خودم نگفتم. اما حیفم آمد فرصتی که از دست کسی می‌رود را ببینم و به او نگویم…)

پی‌نوشت۲. کتاب فنون مذاکره محمدرضا جان را هم که تا نصفه خوانده بودم، کنار دستم گذاشتم تا آن را هم به برنامه روزانه‌ام اضافه کنم و سعی کنم تا هم‌افزایی بیشتری ایجاد کنم. (این را اینجا می‌نویسم که متعهدتر شود به خواندن کتاب و دادن خلاصه‌های آن در شنبه های پیش رو.)

پی‌نوشت۳. عکسی از جزوه‌ی جلسه‌ی اول من! بعید می‌دانم خاصیتی برای کسی داشته باشد. فقط چون هیجان زده بودم، آن را اینجا می‌گذارم!

جزوه ای از کلاس مذاکره محمدرضا شعبانعلی دانشگاه شریف

 

85 thoughts on “کلاس مذاکره محمدرضا شعبانعلی در دانشگاه شریف (مکتب خونه)”

 1. محمد رضا تا الان تاریخ براى خودم تعیین نکرده بودم . فقط ( از زمانی که فهمیدم کلاس ها برگزار می شود) با خودم عهد کردم که فیلم کلاس ها را ببینم . اما این پست تو ( نمی دونم با چه رابطه ای ) من رو وادار کرد تا تاریخ تعیین کنم و بشینم سر این کلاس _مجازى_ .
  چهارشنبه سورى که قرار نیست جایى برم و تقریبا برنامه اى ندارم . بودن سر کلاس محمدرضا شعبانعلى رو تجربه میکنم .
  احتمالا تحت تاثیر اون کلاس داخل وبسایتم بنویسم .
  مرسى محمدرضا ??

  • خوبه که تاریخ تعیین کردی سینا. فکر می‌کنم خیلی از ما تا دقیق با خودمون حرف نزنیم کارهامون جلو نره خیلی.
   امیدوارم از کلاس هم لذت ببری.
   مرسی که اینجا نوشتی 🙂

 2. سلام محمدرضا جان. در مورد پی نوشت اولت یه نکته ای به ذهنم رسید که خواستم باهات در میون بذارم.
  ببین. من قبلاً فکر می‌کردم که نه تنها نمره همه چیز نیست بلکه خیلی وقت‌ها واقعاً “هیچ” چیز نیست. کلاً حسم به نمره خوب نبود.
  اما امروز فکر می‌کنم تنها در بعضی کلاس‌ها که در اونها “معلم” (به همون معنی که فکر می‌کنم لااقل ما متممی‌ها خوب میدونیم به چه معناست) حضور داره و تدریس میکنه اتفاقاً یک شاخص ارزشمند به حساب میاد. برای همین شاید آخر ترم برای اینکه بفهمیم چقدر اون درس رو فهمیدیم (و احیاناً چقدر عقبیم) احتمالاً میتونه خیلی کمکمون کنه برای ادامه مسیر.
  البته میگم، این چنین کلاس هایی رو من به شخصه خیلی خیلی کم دیدم که البته فکر می کنم کلاس اصول و فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی جزو اونهاست.
  آخرش هم میخواستم بگم تا اونجایی که من سراغ دارم اون معدود دانشجوهایی که “دغدغه” شب و روزشون خود نمره است (به خصوص در چنین کلاس هایی)، این دانشکده (مدیریت شریف) با وجود اساتیدی که داره، به نظرم بعد از یه مدتی خیلی تو تعدیل نگاه این افراد تاثیر داره. اگر اشتباه نکنم دانشجوهای این کلاس اکثراً ترم ۲ ارشدشون رو تازه شروع کردن.
  ارادتمند. بهروز

  • بهروز جان.
   جالب بود برام. هم نظرت راجع به نمره – که شاید همیشه هم مذموم نباشه و منطقیه این حرف -، و هم درباره دانشکده‌ی مدیریت شریف.
   راستش من تا حالا دانشگاه شریف نبودم و خب حرف تو درباره جَو نمره بین بچه های تازه وارد درست به نظر می‌رسه. اما می‌دونی، به نظرم اصلا بحث شریف یا جای دیگه نیست. منظورم این بود که این فرصتی که هست برای یادگیری، زیر سایه‌ی بحث نمره و این حرف‌ها، نباشه.
   نمیدونم. ولی حس می‌کنم خیلی از ما وقتی فرصتی عالی جلوی دستمونه، قدرشو نمی‌دونیم..
   مرسی که نظرتو نوشتی 🙂

 3. محمدرضا جان
  سلام، خیلی خوشحالم از اینکه می خواهی مطالعه کتاب مذاکره آقا معلم را تمام کنی. به نظرم با توجه به تالیفی بودن کتاب و مثال های جالبی که داره، حتما در محیط های شغلی مورد نیازمون خواهد شد. ممنون از خودافشایی ات.
  جواد

  • جواد جان.
   قطعا تجربه‌ی شما بیشتره و سعی می‌کنم با دقت کتاب رو بخونم.
   وقتی الان نگاه کردم، دیدم تا صفحه‌ی ۱۸۰ خوندم و نمی‌دونم چی شده که رها شده. شاید مربوط به بستری شدن مادربزرگم و فوتشون بوده. نمی‌دونم. (این اتفاق مربوط به اوایل همین سال ۹۵ هست)… بهر حال، دوباره شروع کردم می‌خونم و خلاصه می‌کنم.
   مرسی که فیدبک دادی بهم جواد 🙂

 4. سلام
  محمدرضا عالی بود. بسی شاد گشتیم. من نمیدونم کی وارد این مکتبخونه شد. ممنونم ازت.
  نمیدونم محمدرضا هم این جا رو میبینه یا نه ولی دوست دارم ازش به خاطر همه ی این چیزهایی که به ما یاد میده تشکر کنم. اشکم در اومد پسر. خوشبحالشون که هر هفته میرن سر کلاس.

  • سلام علی. مرسی. خوشحالم دوست داشتی.
   اره برادر حتما ببین کلاس ها رو. من تا حالا یک جلسه دیدم و تصمیم گرفتم با همون حدود سرعت کلاسی برم جلو. حدودا هفته ای یک درس..
   اره واقعا. منم خیلی دوست داشتم جای اونها می‌بودم.
   مرسی که نظرتو نوشتی علی جان 🙂

 5. سلام
  امروز به روزنوشته ها سر زده بودم که دیدگاه شما رو در قسمت آخرین دیدگاهها دیدم. من خبر نداشتم که کلاسها ضبط میشه و تو مکتب خونه هست . ممنون که اعلام کردین .

  • شراره ی عزیز. سلام.
   بله ضبط میشه. فقط یک نکته. من اون موقع که پست رو نوشتم فقط درس یک رو گذرونده بودم. اما دیروز که میخواستم بقیه درسها رو دانلود کنم متوجه شدم درسهای از نظر کیفیت توی سایت مکتبخونه برعکس آپلود شدن. یعنی دانلود با حجم بالا و پایین، جابجا آپلود شده. خواستم بگم اگه تصمیم داشتی دانلود کنی حواست به این نکته باشه ؛)
   مرسی که نظرتو نوشتی 🙂

 6. سلام دوست من
  أین جمله ت رو به عنوان عیدی سال جدید، ازت می پذیرم 😉 که:
  . احتمالا همان استدلال همیشگی به سراغم آمده بود: حالا که فرصت هست… بعدا در موقعیتی بهتر میبینمشان…
  این استدلال رو منم دارم، اما از وجودش باخبر نبودم.
  الان شاید اولویت من تماشای کلاس های محمدرضا نیست و بیشتر ترجیحم هست، اما میتونم این جمله ت رو تعمیم بدم به سبک زندگی م.
  -در مورد جابجا شدن کیفیت ها هم مرسی از تذکرت

  • حسین جان. سلام.
   به نظرم خیلی از عاداتی که ما رو کمی عقب‌تر از چیزی که می‌تونیم باشیم نگه می‌دارن بین آدمها مشترک هستن. و به قول تو باید بتونیم ببینیمشون تا بتونیم موقع مواجهه با اون بهتر از همیشه عمل کنیم.
   اره جابجا شدن کیفیت ها رو به خود مکتبخونه هم گفتم. نمی‌دونم عوضش کردن یا نه. اما به ایمیل من که پاسخی نرسیده.
   مرسی که نظرت رو نوشتی 🙂

  • متاسفانه حق با شماست.
   الان که گفتید چک کردم و اول که دیدم لیست درسها هست خوشحال شدم. اما دیدم فیلم ها قابل مشاهده یا دانلود نیستند و حرف شما درسته.
   بعد به این فکر کردم که شاید اشکالی پیش اومده باشه (هر چند شواهد اینطور نشون نمیده)…

  • دوست خوبم.
   امروز ظهر یک لحظه درست شده بود ویدئو ها – به نظر میرسه شاید مشکلی باشه که حل بشه (شاید به خاطر همین جابجایی کیفیت ها باشه).
   اصلا مطمئن نبودم. فقط خواستم بگم کمی امیدوار تر شدم!

 7. از اونایی که دانلود کردن، امکانش هست جایی آپلود کنن که ما هم بتونیم استفاده کنیم؟
  اگر امکان آپلود ندارن و ساکن تهرانن شاید تونستم بیام حضوری بگیرم. با این جیمیل می‌تونیم در ارتباط باشیم:mahdyramazany

  • سلام سعید جان
   من از دیروز که دوستمون ms گفته چند باری چک کردم. ظهر درست شده بود منتها من با تبلت بودم گفتم دانلود می‌کنم با لپ تاپ.
   بعد از ظهر که نگاه کردم دوباره مشکل داشت – البته درس جلسه اول درست شده ظاهرا. تو صفحه ی اصلی-
   اما به هر حال اگه نشد و کلا قرار نبود بشه، من تا جلسه چهارم دارم و میتونم بهت بدم – حالا یا با پست یا آپلود میکنم. بقیه جلسات هم امیدوارم از دوستان بتونم فایل صوتی ها رو بگیرم (در راستای امیدم هم کارهایی کردم نه اینکه فقط امید باشه 😉 )

   • با سلام
    و تشکر از پیگیریتون
    منم امیدوارم که مشکل موقت باشه و زود رفع بشه چون واقعا به نظرم درس مفیدی هست شاید مهم تر از سیالات و ماشین و کل دروس تخصصی باشه چون دید خاصی میده به آدم …

   • تونستم از صفحه اول جلسه اول رو دانلود کنم. بسی ارزشمنده. مثلا پولشو داشتم تا ۵۰ میلیون تومان برا این دوره می‌دادم!(:
    فعلا که درست نشده. اگه سختتم نیست اون ۳ جلسه‌ی دیگه‌ای که داری یه جایی آپلود کنی خوب میشه. ولی اگه سختته منتظر خود مکتب‌خونه می‌مونیم و البته پیگیری‌های دیگه(؛
    دیدم به جایی نمی‌رسم، ازت پیگیر میشم که بگیرم تا بیشتر سختی رو خودم باشه.

    • سعید. اول که دوستمون اطلاع داد و رفتم، توصفحه اصلی هم چیزی نبود. الان هست. حس میکنم شاید ایراد فنی یا چیزی شبیه این باشه. الان هم میرم به مکتبخونه ایمیل بزنم و از خودشون پیگیری کنم (اگه تو هم تونستی این کار رو بکن لطفا).
     به هر حال اگه نشه، یا آپلود میکنم یا با پستی چیزی میرسونم بهت نگران نباش 🙂

 8. دوست عزیز سلام
  متاسفانه فعلا این ویدئوها به دلیل درخواست معاونت آموزشی دانشکده مدیریت
  و اقتصاد دانشگاه شریف /یا دانشکده مربوطه از روی سایت برداشته شده است.
  اعضای تیم مکتب‌خونه در حال پیگیری این موضوع هستند تا ان‌شاءالله پس از
  حل مشکل، مجددا آن را بر روی سایت قرار بدهند.
  با احترام
  مینارهبر
  پاسخ دوستان در مکتبخونه
  ممنون میشم اگر کسی این کلاس ها رو دانلود کرده راهنمایی کنند
  a.abbasi.ie@gmail.com

  • سلام علی جان
   اتفاقا من هم ایمیل زدم دقیقا همین جواب رو دادن. بعد یک ایمیل دیگه زدم چیز دیگه ای پرسیدم دوباره عینا همون جواب رو فرستادن! بماند.
   احتمالا موضوع از خود دانشکده ست. دقیقا نمیدونم هدف یا منظورشون چیه.
   تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که صبر کنیم ببینیم آیا مشکل حل میشه یا نه (لااقل من راه دیگه ای به نظرم نمیرسه).
   خیلی دوست دارم مشکل حل بشه. چون چهار یا پنج فایل کاملا ناقصه و وقتی ارزش داره که کلاس کامل باشه. ولی به هرحال اگه قطعی بشه که قرار نیست فایلها برگردن یا کامل بشن، جایی آپلودشون می کنم.

  • حمیدرضا. بله تا جایی که مشخصه مشکل فنی نیست و دانشکده – نمیدونم با چه استدلالی – خواسته کلاس ها از روی اینترنت برداشته بشن.
   جالبش اینجاست که از جایی شنیدم – اصلا حرفم معتبر نیست چون اصلا یادم نیست کجا – که به محمدرضا هم همون اول گفتن کلاسها قراره رایگان رو اینترنت باشه. حالا نمیدونم آیا این مورد روی نظر محمدرضای عزیز – که الان بیشتر از یکساله کلاس حضوری نداره – برای قبول کردن تدریس در کلاس تاثیر داشته یا نه. (پاراگراف آخر رو به عنوان درد دل نوشتم و از درست بودنش مطمئن نیستم. فقط شنیدم.)

 9. من فعلا یه راه‌حل پیدا کردم که بشه از همون سرور مکتب‌خونه(تخت‌سفید) فایل‌هارو دانلود کنید.
  کافیه جلوی آدرس صفحه‌ی هر درس، بنویسید cache:
  تا اون صفحه رو از کش گوگل فراخوانی کنه. نسخه‌ای که هنوز id فیلم‌هارو تغییر نداده بودن و درست بود.
  مثلا:
  cache:https://maktabkhooneh.org/video/shabanali-negotiation-7
  البته این روش برا مدت محدودی جواب میده، ولی فعلا هست(:

 10. *www.youtube.com/watch?v=CeD47I6PweU&t=1031s
  من کلاسهایی که قبلا روی سایت مکتب خونه بود , الان حذف شده رو دارم اگر دوستان براشون قابل استفاده هست بقیه رو هم می تونم روی یوتیوب اپلود کنم

  • محسن. اینطور که الان من چک کردم، کلا صفحه ی کلاس فنون مذاکره رو هم برداشتند انگار. اگر بتونی این کار رو بکنی که خیلی خوب میشه و بچه ها میتونن استفاده کنند ازش.
   کلاسهای خیلی خوبی هست. حیف شد بنظرم 🙁

 11. درست می فرمایید کلا از سایت پاک شد – واقعا عملکرد شون جای تاسف داره کلاس به این پر باری رو ادامه ندادند.
  باری به هر جهت لینک های یوتیوب ۷ جلسه رو براتون می گذارم امیدوارم قابل استفاده باشه . البته با پیگیری که از تلگرام کلاس دارم به نظر من خدا را شکر اصل مطلب رو استاد عزیز در این جلسات مطرح کردن و بقیه کلاسها بیشتر تمرین و کار گروهی هست .
  *youtube.com/watch?v=CeD47I6PweU&t=1069s
  *youtube.com/watch?v=doxmgEZH9PU&t=20s
  *youtu.be/5j89yZ9R-20
  *youtu.be/fUejklf3f-0
  *youtu.be/IH910U7brAM
  *youtu.be/gfqCQYlhPZU
  *youtu.be/ZQpWC2Phvpw

  نکته: آدرس رو بجز ستاره ی اول اون در نوار آدرس مرورگرتون کپی کنید.

  • مرسی از زحمتی که کشیدی محسن جان.
   البته به نظرم ارزش case study ها اگه بیشتر از ارزش مطرح کردن مفاهیم نباشه، کمتر هم نیست(منظورم نکته هایی هست که وسط بحث و با مثال شرح داده میشه. )
   حق انتخابی هم نداریم البته.
   امیدوارم بزودی مشخص بشه دلیل این کار چی بوده.

  • آقا من این ۷ تا فایل را با کیفیت ماکزیمم تو یک فایل Zip فشرده کردم. صبح هم تو روزنوشته ها گذاشتم ولی پست مربوطه چون موقت بود کامنت پاک شد. اینجا می زارم در حدود ۱.۸ گیگابایت است ولی لینکش موقت است برای یکی دو هفته.
   http://fs2.filegir.com/7karimi/shabanali_negotiation1-7.zip
   این صفحه هم مربوط به کلاس درس است: http://www.shabanali.com/negotiation/

   • ممنونم علی. اتفاقا امروز یکی از بچه ها از من توی تلگرام پرسید.
    راستی اصن حواسم به اون صفحه نبود. فکر کردم با راه افتادن کانال تلگرام این صفحه تو سایت محمدرضا کارکردش رو از دست داده. دمت گرم که گفتی 😉

   • سلام علی آقا
    ممنون از زحمتی که کشیدید ولی متاسفانه خیلی دیر دیدم این کامنتتون رو
    من تونستم فایل کیفیت بالای جلسات اول و ششم و هفتم رو از روی صفحه cache گوگل دانلود کنم، ولی متاسفانه نتونستم فایل کیفیت بالای جلسات دوم تا پنجم رو پیدا کنم.
    امکانش هست این جلسات رو از شما بگیرم؟

 12. مطالب کلاس عالی بود
  من با دوستانی که ترم های اخیر دانشجوی شریف بودن، تماس گرفتم که اگر احیانا فایل صوتی جلسات را دارن، در اختیارمون قرار بدن
  اما متاسفانه هنوز کسی را که این ترم کلاس مذاکره داشته باشه را پیدا نکردم.
  در صورتی که پیدا کردم، خبر میدم.

  ممنون میشم از دوستان که جستجوهای مشابه انجام بدهند.

  • من هم این ایده به ذهنم رسیده آسمان، ولی مثل تو هنوز کسی رو پیدا نکردم. البته دوستانم ام بی ای نمیخونن و شاید به خاطر این هست که هنوز نتونستم کسی رو بیابم… همچنان میگردم و اگه پیدا کنم حتما جایی آپلودش میکنم،
   مرسی ازت 🙂

  • میشه این کار رو هم کرد.
   ولی فکر می کنم رابطه محمدرضا با بچه های کلاس خیلی خوب باشه و به نظرم بعیده که اطلاع نداشته باشه. به هر حال یکی سر کلاس میگه این موضوع رو بهش.
   اگه از من میپرسی، یک اتفاقی افتاده که جلسات رو برداشتند و حسم میگه حتی محمدرضا زودتر از همه فهمیده این موضوع رو (حتی قبل بچه های کلاس).
   راستش من هم چندتایی تئوری دارم. بعضیاشون در حد تئوری های توطئه بدبینانه هستن و بعضی ها هم ساده انگارانه. اما هنوز درباره هیچ کدوم به قطعیت نرسیدم که بگم و با اطلاعات الانم، هیچ کدوم هم رد نمیشن…

  • سلام رضا. خود علی هم گفت لینکه موقته. کش گوگل هم پاک شده که اون هم طبیعی هست البته.
   میتونی از لینکهایی که محسن توی چند تا کامنت بالاتر گذاشته استفاده کنی. محسن عزیز تو یوتیوب آپلود کرده بود فایلها رو.

  • سلام علی جان.
   اگر منظورت من هستم، این کار رو نه می‌توانم و نه می‌خواهم که انجام بدم.
   الان کلی درس مذاکره در متمم هست.
   یک سمینار کامل (با بالاترین سطح ممکن) برای دانلود در متمم هست.
   خود کتاب مذاکره محمدرضا هست.
   فایل‌های رادیو مذاکره به رایگان در دسترس هستند.
   راستش من تا وقتی تمام منابع بالا را نجویدم، چنین درخواستی یا سوالی را از محمدرضا مطرح نمی‌کنم. مخصوصا که نظر او را هم می‌دانم که می‌گفت ظرفیت‌های آموزش در دنیای فیزیکی – در بالاترین سطحش – حتی قابل مقایسه با آموزش در دنیای آنلاین نیست. (نقل از حافظه هست.)

     • بله واقعا پیگیر بودم. با توجه به بررسی‌هام یکی دو تا سناریو هم دارم که منتظرم کمی بگذره و وقتی گرد و خاک خوابید و مطمئن شدم، راجع‌به‌ش بنویسم.
      راستش محمدرضا هم در دسترس هست… اما رضا. من با تقریب حدود ۹۹ درصد میتونم جواب محمدرضا رو حدس بزنم.
      الان محمدرضا جان انقدر در قالب رادیو مذاکره (رایگان) و کتاب فنون مذاکره (تقریبا رایگان) و درس‌های مذاکره متمم (تقریبا رایگان) مطلب درمورد مذاکره داره که فکر می‌کنم خیلی بیشتر از مباحث کلاس رو پوشش بده. (به همین خاطر هست که از محمد رضا نمی‌پرسم درموردش. هنوز من به نصف این منابع هم مسلط نیستم‌. چطور سراغ منبع جدید بگیرم؟)
      .
      راستی، اون تقریبا رایگان ها همه تو رنج ده هزار تمنه. که با توجه به کورس‌هایی که برگزار می‌شه، فکر می‌کنم بشه گفت تقریبا رایگان هستن.
      قربانت.

   • سلام آقای زمانی
    متاسفانه من هم یکی از کسانی بودم که اون فایل ها رو کامل ندیده بودم و نمی دونم به چه علتی، حتی نمی تونستم دانلودشون کنم، وقتی این پست شما در وبلاگتون و این لینک رو دیدم، خیلی ذوق کردم، چون حتی با سرچ تو مکتب خونه هم نتونستم به این فایل ها دسترسی پیدا کنم و فکر میکردم دیگه از دستم رفته:(
    دستتون درد نکنه بابت لینک این فایل ها و حس خوبی که با دیدنش بهم دادید.

    • بانو. خیلی خوشحالم که به دردت خورده.
     حالا که تو هم مثل من انقدر علاقه‌مندی سر کلاس محمدرضا جان می‌بودی، می‌خوام بهت یه خبر بدم به شرط اینکه قول بدی پیش خودت بمونه 🙂 احتمالا جزوه کلاس رو هم یکی از بچه‌ها بهم بده که اگه برسه دستم، اونم میذارم اینجا تا حس رفتن به سر کلاس محمدرضا کامل بشه 😉

   • سلام
    ممنون بابت پیگیری ها
    من خودم تو ایام نوروز یک قسمت رو آنلاین دیدم و گفتم بعدا دانلود میکنم ولی وقتی مراجعه کردم دیدم خبری نیست!!!
    البته در میان کامنت ها دیدم که در یوتیوب هست و خوشحال شدم ولی وقتی تا جلسه هشتم رو شما اطلاع دادید خیلی بیشتر خوشحال شدم.
    خیلی ممنون
    موفق باشید.

    • سلام محسن جان
     واقعا شوک بزرگی بود که یهو جلسه‌ها ناپدید شدن! :)) و خب خوشبختانه و با کمک های غیبی و الهی، برطرف شد 😉

     سلامت باشی و امیدوارم تو هم با دیدن محمدرضا کلی ذوق کنی و یاد بگیری 🙂

 13. سلام
  من از سایت مکتب خونه خیلییی استفاده میکنم و مدتی پیش فایل های محمدرضا رو دیدم و همون موقع نمی تونستم ببینم و از اون جایی که دانلود نمی کنم گذاشتم سر تایمی که برنامه ریزی کرده بودم آنلاین ببینم اش و هرچقدر سایت رو زیر و رو کردم پیداشون نکردم…
  الان که این پست رو اتفاقی دیدم، همه ی کامنت ها رو خوندم به امید یه نشونه از اون فیلم ها…باورتون نمیشه رسیدم به اخرین کامنت ها که لینک کلاس ها رو دوباره گذاشته بودین، چقدر خوشحال شدم
  الان ساعت ۳ صبح گذشته و من تازه از کار فارغ شدم، ولی انقدر انرژی بی نظیری گرفتم که همین الان شروع کنم فیلم ها رو ببینم و رفتم نوت بوک امو آوردمو و نشستم که ببینم فقط دیدم بی انصافیه اگه قبلش از شما تشکر نکنم.
  پیام گذاشتم که انرژی خوبی که گرفتمو بهتون منتقل کنم و تشکر خیلی خیلی زیاد از اینکه به اشتراک گذاشتید ادرس فایل ها رو.

  ا

  • سلام مهسا جان
   واقعا دیدن محمدرضا یه اتفاق فوق العادست. حتی توی فیلم:) من هم خیلی دوست داشتم و هر چند کمی سرم شلوغ شده و تا جایی تونستم پیش برم، ولی در اولین فرصت سعی می‌کنم بقیه فیلم ها رو هم ببینم.
   اتفاقا منم مثل تو فکر می‌کردم و دانلود نکرده بودم اما وقتی دیدم واقعا میشه از دستم بره رفتم و همه رو دانلود کردم :))
   خیلی مرسی که کامنت گذاشتی. خوشحال شدم با دیدن پیامت.
   موفق باشی و پر انرژی 🙂

 14. سلام
  دوست همدانی 🙂 یک مطلب بی ربط، اما مهم واسه من. احتمالا بشناسی منو همدیگه رو دیدیم توی گردهمایی، من یک سوال مهم از محمدرضا دارم در مورد قرارداد های خارجی ولی لینک ارتباطی ندارم، اگر ممکنه شما واسه من سوالو بفرستید واسشون. ممنون میشم بهم اطلاع بدی.

  • سلام برادر محمدپور.
   خیلی خوبه که سوال داری (ادای این‌ها که اول تعریف می‌کنن!).
   میدونی، محمدرضا در دسترس هست، اما دم دست نیست (اینجا نوشتم). فکر کنم اینجا جای مناسبی باشه که محمدرضا هم ببینه : info at shabanali dot com .
   امیدوارم بزودی دوباره ببینمت 🙂
   قربونت.

 15. سلام من دارم کلاس هارو روی مکتب خونه میبینم، فقط هر جلسه زمانش کم و زیاد میشه چرا؟ یکی ۶۰ دقیقه است یکی ۱۲۰ دقیقه!! همه رو قرار ندادن ینی؟ حدف کردن جاهایی رو به نظرتون؟

  • سلام سارا.
   متاسفانه من نرسیدم تموم کنم جلسات رو (هی به خودم غر می‌زنم که چرا نمی‌رسم. اینو اینجا می‌نویسم بلکه خجالت بکشم و بشینم ببینم :)) ). اما تا جایی که من دیدم، بعضی جلسات کلاس رو دو تکه کردن و آپلود کردن و بعضی رو یک تکه.
   به هر حال، احتمال حذف شدن بخشی از جلسات هم کم نیست. اما با همه اینها، امیدوارم از دیدن جلسات بهره و لذت ببری.

 16. سلام به همه بچه ها چه شریفی و چه غیر شریفی و علی الخصوص محمدرضای عزیز . راستش من نحوه آشناییم با استاد شعبانعلی موقعی بود که می خواستم با یکی از دوستانم به اولین جلسه مهم در زندگیم که ملاقات با چند نفر از مدیران ارشد شرکت های بزرگ دولتی کشور بود برم اینم بگم که من ۲۲ سالمه و تا همین جا فکر میکنم خیلی از هم سن و سالای من کارهایی رو که من بهش علاقه مند هستم رو بهش اصلا فکر نمیکنن و میگن تو دیوونه ای !!! البته شاید همینطور باشه شایدم نه ولی یه چیزو خوب میدونم اونم اینکه راه زندگیم درست داره در راستای افکارم به پیش میره و خداروشکر میکنم از این بابت.
  اما برسیم به اشنایی من با کلاس فنون مذاکره استاد شعبانعلی… یک ماه قبل از جلسه ای که داشتم دنبال یه فیلم یا متن برای مذاکرات بودم که رفتم سراغ اینترنت .بعد از سرچ کردن کلمه مذاکره در گوگل و اوردن فیلم هایی در این موضوع چشمم خورد به مکتب خونه و فوری رفتم ببینم چی داره دیدم کلاس های مذاکره که از درس های ارشد رشته مدیریت هستو گذاشته و رفتم اولین و دومین جلسشو دانلود کردم و دیدم این استاد خییییییلی چیزا داره که من باید یاد بگیرمش و حتما در زندگی روزمره و کاریم به درد میخوره از جلسه دوم دیدم من عاشق صحبت های این مرد شدم و جوری که اومدم دانشکده مدیریت دانشگاه شریف اما با کمال تاسف دیدم استاد این ترم درسی ندارن :(((
  خیلی ناراحت شدم و دوست داشتم از نزدیک استاد رو یک بار ببینم ضمنا ایشون باعث شدن بنده برای ارشد انشااله به جای برق خوندن مدیریت رو انتخاب کنم که به امید خدا امسال کنکورشو میدم. حالا یا دانشگاه خودم ( پلی تکنیک) یا اگر بشه شریف بیام تا اگر ایشون دوباره تصمیم به درس دادن کردن از صحبت های ایشون بهره مند بشم…
  اما در مورد فیلم ها که تا اینجا جلسه هشتم رو دیدم باید بگم که حتما کتاب تفکر سریع و کند دنیل کانمن رو بگیرید و بخونید که این کتاب موجب رستگاری من در مقوله تصمیم گیری شد 🙂 این کتاب حتی موقع خواستگاری هم کمک میده بهتون!! :))) و حتما کتاب اقای بیزرمن رو هم بخونید که این هم عالی بود در کل من پیشنهاد میدم همه کتاب هایی رو که استاد سر کلاس نام بردن رو بخونید البته اگر که میخواید متفاوت از دیگران تصمیم بگیرید و فکر کنید وگرنه بیخیالش بشید. البته کتاب هایی که استاد تا اینجا گفتن حدود ۴۰۰ تومن میشه که این برای من فعلا یکمی مقدور نیست اما قطعا همه این کتاب هارو میخرم و میخونم
  اینم بگم طیق گفته خوده استاد درامد ماهی بیست ملیون که دارن ماهی ۵ ملیونشو به خرید کتاب اختصاص میدن که البته کتاب های به زبان لاتین قطعا گرون هست که ایشون بیشتر از این کتاب ها استفاده میکنه

  • سلام علی جان.
   برادر چه خوبه که تو پر انرژی هستی و کامل نوشتی 🙂 اتفاقا من هم برق خواندم و بعدها عطایش رو به لقایش بخشیدم..
   اول اینکه اگر با متمم آشنا نیستی، آشنا بشو به‌نظرم. با توجه به توضیحاتی که دادی فکر کنم دوست داشته باشی. کلی مطلب یادگرفتنی تو متمم هست که می‌تونیم ازشون استفاده کنیم.
   امیدوارم آشنایی با محمدرضا همونطور که زندگی خیلی از متممی‌ها رو زیر و رو کرده، تو رو هم به راه «دیوانگی» هدایت کنه (این یه صفت مثبت بین خیلی از بچه‌هاست. حالا بعدا که بیشتر آشنا شدی متوجه می‌شی. فحش نیست 😉 ).
   ‌ ‌
   ‌قربانت
   محمدرضا.

 17. قربانت محمدرضا جان ولی من با متمم هم آشنا شدم ، البته توی کانال استاد که برای بچه های سرکلاسش درست کرده بود عضو شدم و اینجوری با متمم آشنا شدم و خیلی از وویس های استاد رو دانلود کردم و توی مترو که بیکار هستم گوش میدم . حتما وویس های مربوط به عزت نفسش رو گوش بدید چون خیلی به درد من خورد .

دیدگاه‌تان را بنویسید: